Kurumsal
ÇİMSAN Merkezi İstanbul olmak üzere Antalya'da bulunan en son teknoloji donatılmış gübre fabrikası ile sektörünün en yeni ve en iyi ürünlerini dünyanın bir çok ülkesine ve Türkiye pazarına sunmaktadır.

cimsan 1996 yılında kurulan Çimsan, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından verilen “Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu” statüsüne sahiptir.
Ana faaliyet konusu içerisinde, tarımsal amaçlı gübreler, çim ve fidan besleme gübreleri ,çim tohumları, rulo çim üretimi, endüstriyel yağlı bitkiler (Kanola), yem bitkileri ithalatı, üretimi ve ticareti yer almaktadır.

Çimsan, gübre konusunda dünyanın en büyük üreticilerinden ve Amerika borsası NASDAG da işlem gören The Andersons’ın Türkiye, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu distribütörüdür.
Dünyanın saygın bir çok tohum firması ile de distribütörlük ve ticari işbirliği bazında çalışmalar yürütmektedir.
Çimsan, sektörünün en kaliteli çim tohumu karışımları ve gübrelerini piyasaya British Seeds, Grassamen ve EverGreen markaları ile sunmaktadır.
turpex TURPEX A.Ş. 1995 yılında Antalya’da kurulmuştur. Yüksek teknoloji kullanarak yapmış olduğu ar-ge faaliyetleri sonucu bitki besin maddeleri üretiminde sektörde izleyen değil izlenen ve adından da sıkça söz ettiren bir konuma gelmiştir.
TURPEX A.Ş. 2005 yılında BAŞKANGROUP tarafından satın alınmış ve yapılan yeni yatırımlarla, üretim konusunda Avrupa standartlarını yakalamıştır.
Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan TÜRPEX damla sulama gübreleri, tekli ve çoklu mikro elementler, organik ve aminoasit içerikli gübreler, jel kıvamında kova gübreler ve daha da önemlisi ürüne özel gübreler (granül, toz, sıvı) üretimi konusunda sektöre yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.
TURPEX A.Ş. çiftçi birlikleri, kooperatifler ve bireysel üreticimizle sürekli bilgi alışverişi çerisinde olup, eğitime yönelik toplantı seminer ve demostrasyonlar düzenleyerek Türk Çiftçisine ola sorumluluğunu en üst düzeyde yerine getirmektedir.
TURPEX A.Ş. son yıllarda yapmış olduğu yatırımlarla, sıvı üretimini yılda 6.000 tondan 20.000 tona, toz ve granül üretimini ise 25.000 tondan 50.000 tona çıkararak Avrupa’nın önemli üreticileri arasına girmiştir.

aksan Aksan 2003 yılında kurulan ve 2011 yılında grubumuz bünyesine katılan AKSAN Süs bitkileri ve meyve fidanı üreticileri için ihtiyaç duyulan kaliteli, güvenilir, dayanıklı ve ekonomik malzemelerin tedariğini sağlamaktadır.
Bu ürünler içerisinde bambu, torf, cocopeat, kontrollü salınımlı gübreler, fidan bağlama ve gübre atma makinaları,taban ve gölgeleme örtüsü, rootball bezi ilk sıralarda yer almaktadır.